Blog

Kosmetyka, kosmetologia, Uncategorized, uroda

Pielęgnacja cery suchej C.D

Witajcie !

Jak obiecałam w tej części powiem jak pielęgnować cerę suchą.

973_7181

Pielęgnacja w domu.

Kosmetyki stosowane do pielęgnacji skóry suchej muszą być łagodne, nie mogą wywoływać podrażnień .

Głównym problemem dotyczącym tej cery jest trudność w wyprodukowaniu odpowiedniej ilości naturalnych tłuszczów przez skórę właściwą . Jest to związane z pracą gruczołów łojowych, które wytwarzają zbyt mało tłuszczu . W związku z tym niedobór tłuszczu przyczynia się do odwodnienia skóry, ponieważ jest ona niedostatecznie osłoniona i stale traci wodę .

cremas-unguentos-aceites-ceratos

Częsty błąd popełniany przy pielęgnacji wynika z przekonania , że wystarczy dostarczyć jej wody z zewnątrz. W przypadku takiego postępowania wytwarzanie tłuszczu staje się jeszcze bardziej ograniczone, a skóra ulega dalszemu wysuszeniu.

Pielęgnacja cery suchej polega na : kuracji wyrównawczej , stosowaniu emulsji woda w oleju (w/o). oil-3006588_1280

Zalecana pielęgnacja :

  • demakijaż twarzy mleczkiem kosmetycznym
  • tonizowanie skóry twarzy tonikiem przeznaczonym do cery suchej (np. bio nawilżający z firmy Dermika ).
  • peeling ( niektórzy uważają ,że na cerze suchej nie możne wykonywać tego zabiegu. Jest to przekonanie całkowicie mylne , ponieważ złuszczanie to podstawowo zabieg dla każdego rodzaju skóry). Delikatna maska z enzymami oczyszczająco- wygładzającymi firmy Dermika.
  • aplikacja żelu pielęgnującego pod oczy
  • aplikacja emulsji pielęgnującej na szyję i dekolt
  • aplikacja kremu pielęgnacyjno – regenerującego na twarz.
  • co jakiś czas (np. raz na tydzień lub dwa) aplikacja masek nawilżająca.
  • ochrona skóry przed promieniowaniem UVA i UVB w okresie letnim.
  • ochrona skóry w czasie dużych mrozów i wiatrów w czasie zimowym

Ważne aby nie stosować do demakijażu twarzy wody i mydła. Pisałam o tym w pierwszej części tego bloga. Nie wskazana jest również nadmierna ekspozycja na słońce.

Pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym ease-3106608_1280

W nowoczesnej kosmetyce zalecane są preparaty kosmetyczne zawierające substancje: nawilżające , mające zdolność nawodnienia skóry in utrzymanie tego stanu przez dłuższy czas. 

Przy pielęgnacji cery suchej stosuje się zabiegi : pojędrniające , odżywcze , dotleniające, i nawilżające takie jak zabieg lipotermiczny, który polega na wprowadzeniu do skóry czystych ekstraktów roślinnych.  Zabieg ten ma na celu poprawienie struktury i funkcji skóry.

Stosuje się również zabiegi : dotleniające , algi morskie, oraz zabiegi głęboko nawilżające. 

 

Zachęcam do komentarzy. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważna . Moje wpisy chcę dostosowywać do waszych potrzeb.

 

 

 

 

 

 

 

Uncategorized

Pielęgnacja skóry suchej

Witam

Mój post zacznę od pielęgnacji cery. cosmetica-natural

Ponieważ zbliża się wiosna , każda z nas chce pięknie wyglądać .

W okresie zimowym jest to szczególnie ważne, ponieważ z powodu małej ilości słońca naszej  skórze brakuje witaminy D. 

W tej części opiszę skórę suchą . Jak ją rozpoznać i pielęgnować .

Sucha-skóra

Cera sucha u kobiet w wieku 30 – 40 lat jest najwrażliwsza i najdelikatniejsza w porównaniu z innym rodzajem cer.

W młodości cera sucha jest cienka , jasnoróżowa, ma ładny delikatny wygląd . Prezentuje się od najlepszej strony. Nie ma problemów z zaskórnikami i wypryskami.

Ale ! W miarę upływu czasu staje się matowa i szara, często się łuszczy. Skłonna jest do podrażnień , które objawiają się pieczeniem i zaczerwienieniem. Jest wrażliwa na mróz, słońce, wiatr, gwałtowną zmianę temperatury oraz na zbytnio agresywne działanie preparatów kosmetycznych. Bardzo źle znosi mycie wodą z mydłem które powodują uczucie ściągania. W dotyku wydaje się chropowata i szorstka . Znacznie wcześniej niż u innych cer pojawiają się drobne zmarszczki.

Cera sucha bez prawidłowego i regularnego pielęgnowania w domu i gabinecie kosmetycznym bardzo szybko może zacząć się starzeć.

   Pielęgnacja

60960512

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji cery suchej jest dobranie odpowiedniego środka myjącego. Stosowanie wody z mydłem w przypadku skóry suchej łączy się z dużym ryzykiem. Po umyciu twarzy mydłem może wystąpić większe napięcie skóry oraz jej szorstkość.

W następnej części tego postu opiszę jaką pielęgnować. Jakie kosmetyki używać w przypadku pielęgnacji skóry suchej w domu oraz jakie zabiegi kosmetyczne pomagają w jej pielęgnacji .

Zachęcam do komentarzy i ewentualnych pytań .

Uncategorized

Pielęgnacja cery tłustej

flower-3141777_1280

W tej części opiszę jak dbać i pielęgnować cerę tłustą.

Cera tłusta jest gruba, szaro- ziemistego lub żółtego koloru.

Świeci się zazwyczaj jest źle ukrwiona. Łatwo na niej dostrzec rozszerzone pory. Jest słabo ukrwiona a łój skóry jest wydzielany w nadmiernej ilości. Jest odporna na zmiany atmosferyczne . Dużo silniejszy wpływ na skórę tłustą mają bodźce wewnętrzne takie jak ; stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawienia .

acne-1606765_1280

Stan skóry w dużej mierze zależy od indywidualnych parametrów takich jak : wiek, płeć, styl życia, zawód , przeżyte sytuacje stresowe, przebyte choroby. Wpływ na pracę gruczołów łojowych ma również nieodpowiednie odżywianie, zanieczyszczenie środowiska a także przyjmowane lekarstwa.

Zaletą cery tłustej jest to że ma dużo odporność na czynniki chemiczne i środki higieniczne. Cera tłusta w wieku starczym i podeszłym , nie ulega patologicznemu wysuszeniu.

Wadą natomiast są trądzik i skłonność do tworzenia się zmian zastoinowych i błyszczenie. Jest również podatna na infekcje i zakażenia ropne.

Przy pielęgnacji cery tłustej zakazane jest mycie twarzy wodą z mydłem. Stosowanie preparatów odkażających na bazie alkoholu.

Szczegółowa pielęgnacja w następnej części mojego postu .

Jeżeli te rady są dla was pomocne macie jakieś uwagi albo chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej , zachęcam do komentarzy .

Kosmetyka, kosmetologia

Witam !

Kosmetyka to moja pasja.

Moim celem na tym blogu jest dzielenie się pasją i moim doświadczeniem w kosmetyce.

Będą tutaj ukazywały się artykuły dotyczące najczęstszych problemu związanych z urodą  . Moje opinie na temat kosmetyków ukierunkowanych na dany problem. A także ciekawostki i nowości na rynku kosmetycznym.

Jestem również otwarta na wasze sugestie. I chętnie pomogę w waszych problemach związanych z urodą.

1371727961852